Sevgi Duaları

   Sevgi Duası özellikle Gönül ilişkileri ile ilgili yani özel yaşam ile ilgili mevzuda okunabilen bir duadır. Sevgi Duası bayan erkek ilişkilerinin büyük bir sevgi ile güzel bir şekilde ilerlemesi için okunabilecek eee gibi eşler arası yani karı koca arası aile huzurunu sağlamak için de pek tabii okunur. Aynı zamanda gerek aileniz gerek yakın çevreniz veya sosyal çevreniz ile de muhabbetin dostluğun daim olması için de  sevgi duası okunduğu bilinmektedir.

Sevgi Duası başka dua kitaplarında KALPLERİ BİRBİRİNE ISINDIRAN DUA, kalpleri birbirine yaklaştıran dua, SEVGİ İÇİN YA VEDUD DUASI, Ya Vedud duası, EŞLER ARASI MUHABBET DUASI, muhabbet duası yine bazı kaynaklarda Karabed duası olarak bilinir. Elbette ki farklı isim çeşitleri ile karşılaşmak mümkündür.

    Her duada olduğu gibi sevgi duasının da okunması tavsiye edilen genellikle iki zaman aralığı vardır. Bunlardan birincisi yatsı namazı sonraları diğeri ise Seher vakitleri veya Şafak vakti de diyebiliriz yani sabah namazından hemen sonraki olan zamanlar sevgi duası için daha önemli olduğu söylenmektedir.

👉Ancak Kaf suresinin 16 ayeti;

“Gerçek şu ki insanı biz yarattık ve nefsinin ona neler söylediğini de çok iyi biliyoruz çünkü biz ona şah damarından daha yakınız” ayetinde deliyle olduğu gibi her türlü şekilde duanızı dile getirebilir Rabbime olan yakarışlarınızı ifade edebilirsiniz.